Субота, 23.11.2019, 01:36

«  Листопад 2019  »

Стежками історії

Керівник гуртка: Гайдаш Б.І.

У вересні-жовтні 2017 рр. члени гуртка «Стежками історії» взяли участь у Всеукраїнській експедиції учнівської та студентської молоді «Моя Батьківщина – Україна», де вирішили презентувати роботу присвячену життю і діяльності видатного Болехівчанина – Кобецького Романа Зиновійовича. Під час написання біографії пана Кобецького вихованцями історико-краєзнавчого гуртка був зібраний і систематизований значний обсяг матеріалів з недавнього минулого рідного міста.

Над даною роботою працювали учні 8-В класу: Франків Олег, Кабаль Христина, Палюк Вероніка, Матійців Любов; 9-Б класу: Брячак Захар, Жихаров Данило, Коцкович Артур; 10-А класу: Бабійчук Роман, Григорський Артур, Капець Андріана, Капець Назар, Карачевська Оксана, Ковальська Вікторія, Петрів Богдан, Сеньків Дарина, Тюшко Роксалана.

Yes Yes

У вересні-жовтні 2017 р. проходила обласна краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Лиш те в народі буде жити , що серце серцю передасть». За результатами І етапу конференції робота історико-краєзнавчого гуртка «Стежками історії» – «Хустка» виборола перше місце. В мальовничій столиці Гуцульщини м. Косові проходив ІІ етап краєзнавчої конференції учнівської та студентської молоді «Лиш те в народі буде жити , що серце серцю передасть», в якому була представлена команда юних краєзнавців Болехівської ЗОШ І-ІІІ ст. №1 – учениця 10-А класу – Тюшко Роксолана Романівна, учень 8-В – Франків Олег Любомирович. Керівник команди – Гайдаш Богдан Ігорович.

Yes

Під час захисту науково-дослідницької роботи члени історико-краєзнавчого гуртка «Стежками історії» не тільки вільно володіли матеріалом і впевнено відповідали на запитання суддів конкурсу, але й показали майстер-клас із зав’язування хусток, чим приємно здивували як журі так і місцеву публіку.

Yes rnXGXQQbixw.jpg

В квітні-травні 2017 р. вихованці історико-краєзнавчого гуртка «Стежками історії» були залучені до проведення обласної акції «Русалка Дністрова – перша книга українською мовою в Галичині: загально-національний та європейський контекст». В процесі написання науково-дослідної роботи були дослідженні та опрацьовані джерела та матеріали пов’язані з діяльністю Руської Трійці та їхніми працями присвяченими Бойківському краю. Історико-краєзнавчий гурток «Стежками історії» за результатами міського етапу проведення акції, зайняв друге місце.

Над даною роботою працювали учні 7-В та 7-Б класів: Франків Олег, Кабаль Христина, Чех Сніжана, Гаращак Владислав, Палюк Вероніка, Матійців Любов, Юзьків Яна, Пришлюк Ілона.

В січні-лютому 2017 р. проходила Всеукраїнська історико-географічна експедиція «Історія міст і сіл України», яка не обминула стороною історико-краєзнавчий гурток. В результаті написання наукового дослідження, гуртківцями були зібрані матеріали з історії Болехова, що примножило знання учнів про історичне минуле власного міста.

Темою роботи було обрано одне з найдавніших підприємств нашого краю – Болехівський сільзавод. Під час написання роботи учні, окрім історичних документів та відомостей, оперилась ще й на самостійно зібрані свідчення сучасників нині занедбаного промислу, а саме: колишнього начальника виробництва Болехівського сільзаводу – Гонатренка Івана Андрійовича, колишнього майстра солеварного цеху Болехівського сільзаводу – Обласького Дмитра Федоровича, колишньої працівниці підприємства – Парахоняк Ольги Ільківни.

Гуртківцями складено дводенний туристично-краєзнавчий маршрут історико-краєзнавчого гуртка «Стежками історії», підчас проведення Всеукраїнської історико-краєзнавчої експедиції «Історія міст і сіл України». Це покращило знання учнів не тільки про історію, а ще й географію рідного міста.

В результаті проведеної роботи вихованцями історико-краєзнавчого гуртка «Стежками історії» було проведено невеличку фотосесію одній з найдавніших архітектурних пам’яток міста – Болехівського сільзаводу.

Yes Yes

QRJEhwbELFU.jpg

Участь у даній історико-географічної експедиції «Історія міст і сіл України», взяли учні 7-В та 7-Б класів: Франків Олег, Кабаль Христина, Чех Сніжана, Гаращак Владислав, Палюк Вероніка, Матійців Любов, Юзьків Яна, Пришлюк Ілона.

Yes

У січні-лютому 2017 р. члени історико-краєзнавчого гуртка «Стежками історії» долучились до проведення обласної історико-краєзнавчої акції «Герої не вмирають». Для написання науково-дослідної роботи про події Революції Гідності учні 7-В класу Франків Олег, Кабаль Христина та Чех Сніжана взяли інтерв’ю в учасника Євромадану, жителя м. Болехова Малиновського Дениса Олександровича.

Yes

Під час розмови з респондентом учні дізнались багато нового і пізнавального про Революцію Гідності, а саме, як формувалась самооборона Майдану та більш докладніше дізнались про трагічні події 18-20 лютого 2014 р. Проведена робота сприяла підвищенню патріотичних почуттів та гордості за власний народ і його героїв.