Неділя, 08.12.2019, 19:30

«  Травень 2017  »

Акція "Бережімо Первоцвіт"

З метою збереження первоцвітів та ознайомлення учнів із екологічною культурою в Болехівській ЗОШ І-ІІІ ст. №1 були проведені заходи, під керівництвом вчителя біології Василишин Марії Константинівни та за допомогою заступника директора з виховної роботи Романюк Надії Богданівни. Учнями старших класів були прочитані лекції для дітей молодших класів про біологічні особливості та екологічні фактори ризику. Вплив дарів природи на емоційний стан людини учні описали в поезіях: Риндзак Софія (7-А клас) та Базан Юлія(6-Б клас).

Усім сподобалась виставка малюнків та газет, в яких свої роботи представляли учні 7-А класу: Мицак Стефанія, Юрків Віолетта, Кремко Діана, Янчук Марія, а також Кобецька Христина (6-А клас). Учнями 10-А класу було оформлено стенд «Бережімо первоцвіт». Останніми роками кількість первоцвітів у природі України різко скоротилася. Рослини, які віщують прихід весни, за останні десятиліття опинилися на межі зникнення. Це відбувається внаслідок господарського освоєння місць, де ростуть первоцвіти, намагання окремих людей перетворити їх на засіб заробітку. Основна функція квітки – насіннєве розмноження. Не забуваймо, що до букетів потрапляють завжди найкращі, найздоровіші квіти. Залишені ж суцвіття формують дрібне, деформоване і нестійке до хвороб насіння. Але ж первоцвіти є головним джерелом живлення для багатьох видів комах. Зникнуть первоцвіти – зникне величезна кількість метеликів, бджіл, джмелів та інших комашок, котрі захищають дерева від шкідників. Цей ланцюжок не важко продовжити й до людини, яка фактично рубає гілку на якій сидить.

Завдання природоохоронної акції «Первоцвіт – 2017» - привернути увагу громадськості до проблеми охорони ранньоквітучих лісових рослин і спрямувати зусилля учнів, молоді, пересічних громадян на практичні дії що до захисту первоцвітів.

Переглядів: 402 | Додав: Учитель | Рейтинг: 1.0/1