Четвер, 05.12.2019, 18:53

«  Березень 2017  »

Вечір пам'яті.

27 лютого у приміщенні музею історії міста імені Романа Скворія відбувся вечір пам’яті нашого видатного краянина, етнографа, дослідника творчості Наталії Кобринської Р.Скворія з нагоди 90-річчя з дня народження. Захід організувала донька науковця, працівник музею Галина Якимів-Скворій. На вечір були запрошені учні та вчителі нашої школи, а 10-класники були учасниками заходу. Ведучі А. Литвин та Г. Якимів розповіли про життєвий шлях краєзнавця, його громадську, дослідницьку та наукову роботу. Присутні дізналися, що Роман Скворій був автором герба Болехова та автором слів пісні про Болехів. Відомий науковець досліджував історію міста, відкривав нові імена наших видатних земляків, був ініціатором створення музею історії міста. На вечорі виступили зі спогадами та відгуками про науковця О. Мельникович, З. Мандрик (заступник голови Долинської ради, син політв’язня і товариша Скворія), Л. Гнатюк (керівник краєзнавчого гуртка, яка працювала з краєзнавцем), Б. Матіїв (науковий співробітник Долинського музею Бойківщина ім.. Антоновичів), Л.Фреїв (директор Долинської центральної бібліотеки), бібліотекар Болехівської центральної бібліотеки Анна Литвин, міський голова Б.Мельник, режисер фільму про Р. Скворія Р. Соболь. Вірші читали учні 10-А кл.: М.Павлів, С. Лісецька, Б. Матійців, В. Юзьків, А. Пукас, В. Радухівський, В. Горкуша, М. Стефанків. Співали С. Лісецька та чоловічий квартет Болехівського народного дому Явір. Присутні переглянули фільм про Р.Скворія «У дзеркалах вічності». Диск цього фільму був подарований для музею історії школи.

Переглядів: 312 | Додав: Учитель | Рейтинг: 0.0/0